Audumi ar specifisku funkciju

Audumi ar specifisku funkciju

Interjera tekstiliju ražotāji arvien biežāk savās kolekcijās iekļauj inovatīvus audumus ar specifiskām īpašībām, kas ļauj mājokļos un sabiedriskajās telpās nodrošināt visaugstāko drošības un komforta prasību ievērošanu. Pilnībā vai daļēji aptumšojoši audumi guļamistabām un viesnīcām, skaņu izolējoši audumi, kā arī ugunsdroši un nedegoši audumi ir atrodami arī Domo Dizains salonu sortimentā.

Aptumšojošie audumi

Aptumšojošo jeb black-out aizkaru uzdevums ir bloķēt gaismas ienākšanu telpā jebkurā diennakts laikā. Aptumšojošos audumos tiek izmantots dekoratīvs aizkaru audums, kura kreisā puse apstrādāta ar īpašu gaismu necaurlaidīgu materiālu, tādēļ tiem nav nepieciešama papildu odere. Blīvais audums labi slāpē ārpuses trokšņus un kalpo arī kā temperatūras regulators – aukstā laikā tas neļauj vēsajam gaisam caur logiem uzreiz ieplūst telpā, bet karstā vasarā aizkavē telpas sakaršanu.

Arvien lielāku popularitāti iegūst arī jaunie dim-out jeb gaismu pieklusinošie audumi, kas spēj aptumšot telpu par 85-90%, bet vizuāli un cenas ziņā neatšķiras no parastajiem aizkaru audumiem. To ražošanas tehnoloģija ļauj panākt īpašu šķiedras blīvumu, vienlaikus nepadarot audumu stīvu un smagnēju. Dim-out audumiem ir labāks kritums un tiem pieejamas arī ekskluzīva dizaina versijas. Gan aptumšojošie, gan dim-out aizkari ir ideāli piemēroti guļamistabām un bērnistabām, kā arī viesnīcām, konferenču un pasākumu telpām.

Skaņu izolējošie audumi

Filcam līdzīgo skaņu slāpējošo audumu spēju klusināt trokšņus var precīzi izmērīt decibelos, tādēļ tos kā efektīvu trokšņa slāpētāju arvien biežāk izmanto atvērtā tipa birojos, ofisos ar stikla starpsienām vai citās publiskās telpās, kur nepieciešams variēt telpu zonējumu un nodrošināt privātumu.

Ugunsdrošie audumi

Tehnoloģiju attīstība ienes inovācijas arī interjera tekstila jomā. Domājot par drošību mājokļos, daudzi ražotāji piedāvā ugunsdrošus vai pilnībā nedegošus audumus. Domo Dizains salonos ir pieejami dažādu ražotāju ugunsdrošie audumi, kas aizdegoties nekūp, neizdala indīgas gāzes un aptur tālāku degšanu. Piedāvājam arī pilnībā nedegošus audumus – tie ir piemēroti ne tikai sabiedriskām telpām (viesnīcām, restorāniem), bet arī mājokļiem ar kamīnu, krāsni vai citiem ugunsdrošību ietekmējošiem elementiem.